Športová výbava
Hráči boccie potrebujú na hru boccia lopty. Sada boccia lôpt pozostáva zo 6 červených, 6 modrých a 1 bielej lopty. Najlepší spôsob skladovania boccia lôpt je v špeciálnych kufríkoch, ktorých výplň je vyrezaná na mieru pre každú jednu loptu v guľovom tvare. Takto si lopty zachovajú guľatý tvar. Ďalšie doplnky, ktoré hráči používajú sú držiaky na boccia lopty, ktoré sú upevnené k vozíku, položené na kolenách, alebo na zemi.
K hre boccia sú potrebné aj rozhodcovské potreby: merítko a ukazovátko, ďalej pásky ohraničujúce ihrisko, ukazovateľ skóre a iné.
Kategória hráčov BC3 potrebuje na hru aj boccia rampu – asistenčnú pomôcku, vďaka ktorej môžu do ihriska „hádzať“ lopty aj hráči, ktorí to nedokážu vlastnou končatinou.
Kategórie hráčov v boccii
Hráči klasickej boccie sú rozdelení do 5 kategórií podľa miery zdravotného postihnutia. Klasifikáciu do jednotlivých kategórií robí klasifikačný lekár podľa predpísaných pravidiel. Pre všetky kategórie platí pravidlo, že hráč musí mať postihnuté všetky 4 končatiny. Stručne však kategórie možno popísať nasledovne:
Kategória BC1: Hráči s detskou mozgovou obrnou s vážnejším postihnutím. Pri hre im pomáha asistent, ktorý podáva loptu, nastavuje vozík, upravuje hráča vo vozíku.
Kategória BC2: Hráči s detskou mozgovou obrnou s ľahším postihnutím. Hru zvládajú samostatne.
Kategória BC3: Hráči s rôznymi diagnózami vrátene detskej mozgovej obrny, ktorí majú natoľko vážne postihnutie, že nie sú schopní odhodiť loptičku do ihriska vlastnými končatinami. Na hru potrebujú pomôcku – boccia rampu, ktorú podľa ich pokynov ovláda asistent. Asistent musí byť počas hry otočený chrbtom k ihrisku. Posledný sa loptičky musí dotknúť hráč.
Kategória BC4: Hráči s rôznymi diagnózami okrem detskej mozgovej obrny, ktorí hru zvládajú samostetne.
Kategória BC5: Hráči, ktorí pre silnejšie horné končatiny nemôžu hrať v kategóriách BC2 a BC4